Home Daily news কিশোৰ-কিশোৰীৰ টিকাকৰণৰ শুভাৰম্ভ কৰিলে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে

কিশোৰ-কিশোৰীৰ টিকাকৰণৰ শুভাৰম্ভ কৰিলে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে

১৬ মাৰ্চৰ পৰা ৰাজ্যত ১২-১৪ বছৰ বয়সৰ কিশোৰ-কিশোৰীক ক’ভিড-১৯ৰ ভেকচিন প্ৰদান কৰা হৈছে৷ গুৱাহাটীৰ ৰুক্মিণীগাঁও বালিকা বিদ্যালয়ত মুখ্যমন্ত্ৰী ড॰ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই এই ভেক্‌চিন প্ৰদান কাৰ্যসূচী আনুষ্ঠানিকভাৱে শুভাৰম্ভ কৰে৷ ৰাজ্যৰ স্বাস্থ্য বিভাগে ১২-১৪ বছৰ বয়সৰ শিক্ষাৰ্থীসকলক বিদ্যালয়তে বিনামূলীয়াকৈ ভেক্‌চিন প্ৰদান কৰিব৷ 
আনহাতে বিদ্যালয়ত শিক্ষা গ্ৰহণ নকৰা আন কিশোৰ-কিশোৰীসকলে নিকটতম চৰকাৰী ভেকচিন প্ৰদান কেন্দ্ৰত ভেক্‌চিন গ্ৰহণ কৰিব পাৰিব৷ ইয়াৰ উপৰি ৬০ বছৰৰ ঊৰ্ধ্বৰ সকলো ব্যক্তিয়ে সতৰ্কতামূলক পালি হিচাপে ক’ভিডৰ ভেক্‌চিনৰ অতিৰিক্ত পালি অৰ্থাৎ বুষ্টাৰ ড’জ গ্ৰহণ কৰিব পাৰিব৷ 
অনুষ্ঠানত মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে সকলো যোগ্য হিতাধিকাৰীকে ভেক্‌চিন লোৱাৰ বাবে আগবাঢ়ি আহিবলৈ আহ্বান জনায়৷ ক’ভিড-১৯ৰ তিনিওটা ঢৌ পৰিচালনাৰ দিশত অসমে যথেষ্ট ভাল প্ৰদৰ্শন দেখুৱাবলৈ সক্ষম হৈছে বুলি উল্লেখ কৰি মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে  এই ক্ষেত্ৰত  চিকিৎসক, নাৰ্ছ আৰু সকলো স্বাস্থ্যকৰ্মীৰে শলাগ লয়৷ 
অনুষ্ঠানত স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী কেশৱ মহন্ত আৰু দিছপুৰ সমষ্টিৰ বিধায়ক অতুল বৰায়ো ভাষণ প্ৰদান কৰে৷  উল্লেখ্য যে  পূৰ্বে ৬০ বছৰ ঊৰ্ধ্বৰ কোনো ৰোগত আক্ৰান্ত লোকসকল, ফ্ৰণ্টলাইন কৰ্মী আৰু স্বাস্থ্য সেৱা কৰ্মীকহে বুষ্টাৰ ড’জ প্ৰদান কৰা হৈছিল৷ কিন্তু এতিয়াৰে পৰা ৬০ বছৰ ঊৰ্ধ্বৰ সকলো লোকে বুষ্টাৰ ড’জ ল’ ব পাৰিব৷

Most Popular

ধুমুহা আহে লাহে লাহে

(৩১ মে' : বিশ্ব ধঁপাত-বিৰোধী দিৱস উপলক্ষে) ডাঃ অৰূপ কুমাৰ নাথঅধ্যক্ষ তথা মুখ্য পৰিচালন সঞ্চালক আৰু মুখ্য ইউৰ'লজি বিশেষজ্ঞ,

ধুমুহা আহে লাহে লাহে

(৩১ মে' : বিশ্ব ধঁপাত-বিৰোধী দিৱস উপলক্ষে) ডাঃ অৰূপ কুমাৰ নাথঅধ্যক্ষ তথা মুখ্য পৰিচালন সঞ্চালক আৰু মুখ্য ইউৰ'লজি বিশেষজ্ঞ,

ঘণ্টা ঘণ্টা ধৰি কাণত হেডফোনথাকিলে হ’ব পাৰে এই মহা বিপদ

নিয়মিতভাৱে হেডফোন ব্যৱহাৰ কৰিলে বিভিন্ন সমস্যাই দেখা দিব পাৰে৷ এই তালিকাত কিছু ভয়াৱহ ৰোগৰ নামো সন্নিৱিষ্ট হৈছে৷ সময় থাকোঁতে সেয়ে এই বিষয়ে...

তিতাকেৰেলা এইবোৰৰসৈতে ভুলতো নাখাব

খাবলৈ তিতা হ’লেও তিতাকেৰেলা যে আমাৰ শৰীৰৰ বাবে ভীষণ উপকাৰী সেই কথা সকলোৱে জানে৷ তিতাকেৰেলা এনে এবিধ পাচলি, যাৰ আছে হাজাৰটা ঔষধি...