সুখবৰ : গুৱাহাটীত নেফ্ৰোপ্লাছৰ প্ৰথম প্ৰৱেশ

0
348

ভাৰতৰ সৰ্ববৃহৎ ডায়েলাইচিছ নেটৱৰ্ক আৰু ভাৰতত ডায়েলাইচিছ যত্নৰ পুনৰ সংজ্ঞা দিয়াত অগ্ৰণী নেফ্ৰোপ্লাছে গুৱাহাটীৰ ঐতিহ্যবাহী স্বাস্থ্য সেৱা প্ৰদানকাৰী আয়ুৰছন্দ্ৰা ছুপাৰ স্পেচিয়েলিটি হস্পিটেলৰ সহযোগত ইয়াৰ নতুন ডায়েলাইচিছ কেন্দ্ৰ মুকলি কৰি নৰ্থ-ইষ্ট ইণ্ডিয়াত প্ৰৱেশৰ কথা ঘোষণা কৰে৷ 
এই সহযোগিতাৰ উদ্দেশ্য হৈছে ডায়েলাইচিছ ৰোগীসকলক উচ্ছ মানৰ প্ৰদান কৰা৷ উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত অভিনেত্ৰী আইমী বৰুৱা আৰু নেফ্ৰোপ্লাছৰ অপাৰেশ্যনৰ উপ-সভাপতি সুকৰণ সিং চালুজা সন্মানীয় অতিথি আছিল৷ 
নতুন কেন্দ্ৰটোৱে বিভিন্ন ধৰণৰ উন্নত ডায়েলাইচিছ যত্ন সেৱা আগবঢ়ায়, যাৰ ভিতৰত আছে ষ্টেট অব্‌ দ্য আৰ্ট হেমোডায়েলাইচিছ, কেলত ডায়েলাইচিছ,গুৰুতৰভাৱে অসুস্থ ৰোগীসকলৰ বাবে বহনক্ষম নিম্ন দক্ষতাৰ ডায়েলাইচিছ [এছ এল ই ডি], হ’ম হেমোডায়েলাইচিছ আৰু হলিডে’ ডায়েলাইচিছ৷ 
মানৰ ডায়েলাইচিছ আৰু সম্পৰ্কিত প্ৰযুক্তিত বিনিয়োগ কৰাৰ বাবে নেফ্ৰোপ্লাছৰ প্ৰতিশ্ৰুতিও ইয়াৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ শ্ৰেণীৰ ৰেন এছ্যুৰ ডায়েলাইচিছ প্ৰট’কল যি ছেৰ’কনভাৰ্ছন হ্ৰাস কৰে আৰু চিকিৎসা ট্ৰেক কৰাৰ বাবে এটা ম’বাইল এপ্লিকেশ্বনৰ সৈতে সন্মুখলৈ আহে চিকিৎসা ইতিহাস, চিকিৎসক আৰু ডায়েটিচিয়ানসকলৰ পৰামৰ্শ লয় আৰু বহুতো৷ 
তদুপৰি, প্ৰতিজন ৰোগীয়ে সম্ভৱ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ মানৰ যত্ন প্ৰাপ্ত কৰা আৰু ক্ৰছ সংক্ৰমণ পৰিহাৰ কৰা নিশ্চিত কৰিবলৈ ছেৰ’পজিটিভ আৰু ছেৰ’নিগেটিভ ৰোগীৰ বাবে পৃথক ছেনিটাইজড বিছনা আৰু যন্ত্ৰ ব্যৱহাৰ কৰা হ’ব৷

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here