প্ৰাকৃতিকভাৱে পিঠিৰ বিষ উপশমৰ বাবে কি কৰিব ?

0
472

বৰ্তমানৰ যুগত যুৱক-যুৱতীসকলেও পিঠিৰ বিষৰ অভিযোগ কৰা দেখা যায়। ব্যস্ত জীৱনশৈলীৰ বাবে আৰু লেপটপ, কম্পিউটাৰৰ সন্মুখত একেৰাহে কাম কৰাৰ বাবে, বেছিভাগ লোকৰ পিঠিৰ বিষৰ সমস্যা আৰম্ভ হয়।
কেতিয়াবা এই বিষ ইমানেই বাঢ়ি যায় যে মানুহে উঠা-বহা কৰিলেও বিষৰ অভিযোগ কৰিবলৈ ধৰে। যদি ইয়াক সময়মতে চিকিৎসা কৰা নহয়, তেনেহ’লে এই সমস্যা পিছত বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। এই পিঠিৰ বিষ আঁতৰ কৰাত পাকঘৰত থকা ডালচেনি অতি কাৰ্যকৰী। গতিকে ইয়াক পিঠিৰ বিষত কেনেদৰে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে জানি লওক।

পিঠিৰ বিষৰ সমস্যাত, পেইনকিলাৰৰ সলনি, মানুহে ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰি এই সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব পাৰে। এই ৰেচিপিটো হৈছে ডালচেনি। ডালচেনি গ্ৰহণ কৰি, মানুহে প্ৰাকৃতিকভাৱে পিঠিৰ বিষৰ সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব পাৰে।

পিঠিৰ বিষৰ সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ, ২ গ্ৰাম ডালচেনি পাউডাৰত ১ চামুচ মৌ মিহলি কৰিব। তাৰ পিছত ইয়াক খাওক। এনেদৰে দিনত কমেও ২ বাৰ কৰিব লাগিব। এনে কৰাৰ দ্বাৰা সোনকালেই ইয়াৰ সুফল দেখা পাব।

ইয়াৰ উপৰি মানুহে ডালচেনিৰ এক স্বাস্থ্যকৰ পানীয়ও বনাব পাৰে। ইয়াৰ বাবে এটা চচ্‌পেনত একাপ পানী ল’ব। তাৰ পিছত ইয়াত অলপ ডালচেনি পাউডাৰ যোগ দি কম জুইত উতলাই ল’ব। ইয়াৰ পিছত ইয়াক এটা কাপত চেকি লৈ ১ চামুচ মৌ মিহলি কৰি সেৱন কৰিব। এনেদৰে ইয়াক পুৱা আৰু নিশা টোপনি যোৱাৰ আগতে সেৱন কৰিব পাৰে। কেইদিনমানৰ ভিতৰতে ডালচেনি গ্ৰহণ কৰি পিঠিৰ বিষৰ সমস্যাৰ পৰা সকাহ পাব পাৰি।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here