Home Daily news প্ৰতিষ্ঠানে সুৰক্ষাৰ প্ৰমাণ-পত্ৰ দাখিল কৰাটো বাধ্যতামূলক : মহানগৰ উপায়ুক্ত

প্ৰতিষ্ঠানে সুৰক্ষাৰ প্ৰমাণ-পত্ৰ দাখিল কৰাটো বাধ্যতামূলক : মহানগৰ উপায়ুক্ত

কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত পল্লৱ গোপাল ঝাই গুৱাহাটীৰ সকলো ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়, শ্বপিং মল, বাৰ, ৰেস্তোৰাঁ আৰু চিনেপ্লেক্সৰ বাবে পৰ্যাপ্ত সুৰক্ষা ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিবলৈ আৰু সংশ্লিষ্ট বিভাগসমূহৰ পৰা নিম্ন স্বাক্ষৰকাৰীক আপডেট কৰা সুৰক্ষা প্ৰমাণ-পত্ৰ দাখিল কৰিবলৈ নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে৷ 
আপডেট কৰা সুৰক্ষা প্ৰমাণ-পত্ৰখন অহা ৩০ দিনৰ ভিতৰত সংশ্লিষ্ট কৰ্তৃপক্ষৰ ওচৰত দাখিল কৰিব লাগিব বুলি উপায়ুক্তগৰাকীয়ে জানিবলৈ দিয়ে৷ 
লগতে উপায়ুক্তগৰাকীয়ে কয় যে প্ৰমাণ-পত্ৰ দাখিল নকৰিলে প্ৰতিষ্ঠানসমূহৰ বিৰুদ্ধে ক্ষতিপূৰণ বা অনুজ্ঞা-পত্ৰ বাতিল কৰাৰ দৰে কঠোৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হ’ব৷ উল্লেখ্য যে উপায়ুক্তগৰাকীয়ে নিৰীক্ষণ কৰাৰ পিছত এই নিৰ্দেশনা আহিছে যে ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়, শ্বপিং মল, বাৰ, ৰেস্তোৰাঁ, গুৱাহাটীৰ চিনেপ্লেক্স, য’ত ৰাইজৰ এক বৃহৎ মণ্ডলী আছে, যিকোনো পৰিস্থিতিৰ মোকাবিলা কৰাৰ বাবে অগ্নি সুৰক্ষা, বৈদ্যুতিক সুৰক্ষা আৰু অন্যান্য জৰুৰীকালীন ব্যৱস্থাৰ দৰে মৌলিক নূ্যনতম সুৰক্ষাৰ প্ৰয়োজনীয়তা বজাই নাৰাখে৷ 
সাম্প্ৰতিক সময়ত এই মৌলিক সুৰক্ষা প্ৰয়োজনীয়তাবোৰ ৰক্ষণাবেক্ষণ নকৰাৰ ফলত কেইবাটাও ঘটনা সংঘটিত হৈছে, যাৰ ফলত জীৱন আৰু সম্পত্তিহে ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে৷ এই সন্দৰ্ভত উপায়ুক্ত ঝাই কয় যে মালিকসকলে প্ৰতিষ্ঠানসমূহৰ সুৰক্ষাৰ দিশটোক আটাইতকৈ কম গুৰুত্ব দিয়ে৷ যিয়ে ৰোগী, পৰিচাৰক, অতিথি আৰু দৰ্শনাৰ্থীসকলক এক দুৰ্বল স্থিতিত ৰাখে৷ তদুপৰি এইটোও দেখা গৈছে যে এনে প্ৰতিষ্ঠানবোৰে খাদ্য সুৰক্ষাৰ নিয়মবোৰ বজাই নাৰাখে আৰু অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰী আইন ১৯৫৫ৰ ব্যৱস্থাপনাৰ নিয়মবোৰ মানি নচলে৷

Most Popular

ধুমুহা আহে লাহে লাহে

(৩১ মে' : বিশ্ব ধঁপাত-বিৰোধী দিৱস উপলক্ষে) ডাঃ অৰূপ কুমাৰ নাথঅধ্যক্ষ তথা মুখ্য পৰিচালন সঞ্চালক আৰু মুখ্য ইউৰ'লজি বিশেষজ্ঞ,

ধুমুহা আহে লাহে লাহে

(৩১ মে' : বিশ্ব ধঁপাত-বিৰোধী দিৱস উপলক্ষে) ডাঃ অৰূপ কুমাৰ নাথঅধ্যক্ষ তথা মুখ্য পৰিচালন সঞ্চালক আৰু মুখ্য ইউৰ'লজি বিশেষজ্ঞ,

ঘণ্টা ঘণ্টা ধৰি কাণত হেডফোনথাকিলে হ’ব পাৰে এই মহা বিপদ

নিয়মিতভাৱে হেডফোন ব্যৱহাৰ কৰিলে বিভিন্ন সমস্যাই দেখা দিব পাৰে৷ এই তালিকাত কিছু ভয়াৱহ ৰোগৰ নামো সন্নিৱিষ্ট হৈছে৷ সময় থাকোঁতে সেয়ে এই বিষয়ে...

তিতাকেৰেলা এইবোৰৰসৈতে ভুলতো নাখাব

খাবলৈ তিতা হ’লেও তিতাকেৰেলা যে আমাৰ শৰীৰৰ বাবে ভীষণ উপকাৰী সেই কথা সকলোৱে জানে৷ তিতাকেৰেলা এনে এবিধ পাচলি, যাৰ আছে হাজাৰটা ঔষধি...