জ্যেষ্ঠ নাগৰিকৰ বাবে সবাতোকৈ অসুৰক্ষিত ৰাজ্য কোনখন ?

0
415

জ্যেষ্ঠজনক সদায়ে শ্ৰদ্ধা-ভক্তি কৰা হয়, সন্মানেৰে সন্মানীয় কৰা হয় সকলোতকৈ জ্যেষ্ঠজনক৷ আনহাতে দেশত জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকলৰ সকলো দিশৰ পৰা আগস্থান দিয়া হয়৷ লাগিলে অনুষ্ঠান আদিতে হওক বা বাছ-ট্ৰেইন, শ্বপিংমল বেংক আদি সকলোতে জ্যেষ্ঠসকলৰ বাবে আসন সংৰক্ষণ ব্যৱস্থা কৰিছে৷ যিকোনো কাৰ্যত জ্যেষ্ঠজনৰ আগতে হোৱাৰ পাছতে আনবোৰক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ে৷ কিন্তু শেহতীয়াকৈ প্ৰকাশিত এক সমীক্ষাই বিশেষ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে৷ 
দেশৰ ভৱিষ্যতৰ এক অশনি সংকেত, কিয়নো জ্যেষ্ঠজনক অসন্মান কৰা তথা অসুৰক্ষিত অনুভৱ কৰিছে এখন ৰাজ্যত৷ প্ৰকাশিত তথ্য মতে দেশৰ ভিতৰতে জ্যেষ্ঠ নাগৰিকৰ অসুৰক্ষিত ৰাজ্য হৈছে মধ্য প্ৰদেশ৷ ৰাষ্ট˜ীয় অপৰাধ অভিযোগে প্ৰকাশ কৰা ক্ৰাইমছ ইন ইণ্ডিয়া ২০২১ শীৰ্ষক এক প্ৰতিবেদনত এই কথা প্ৰকাশ পাইছে৷ প্ৰতিবেদনখনত জ্যেষ্ঠসকলৰ অসুৰক্ষিত ৰাজ্য হিচাপে দ্বিতীয় স্থানত আছে ছট্টিশগড় আৰু তৃতীয় স্থান দখল কৰিছে হিমাচল প্ৰদেশে৷ বিগত বৰ্ষত মধ্য প্ৰদেশত ৬০ বছৰৰ ঊধবৰ্ৰ লোকৰ বিৰুদ্ধে ৯২.৩ শতাংশ অপৰাধ সংঘটিত হৈছিল৷ ছট্টিশগড়ত ৭০ শতাংশ আৰু হিমাচল প্ৰদেশত ৫৯.৬ শতাংশ অপৰাধ সংঘটিত হৈছিল জ্যেষ্ঠ নাগৰিকৰ বিৰুদ্ধে৷

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here