জাবৰ নিষ্কাশনৰ নামত দায়িত্বপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠানৰ লুণ্ঠন

0
562

গুৱাহাটী পৌৰ নিগমৰ জাবৰ নিষ্কাশনৰ নামত প্ৰায় ২০ কোটি টকা লুণ্ঠন কৰা কাণ্ডত মুখ্যমন্ত্ৰীৰ বিশেষ তদাৰকী কোষে অভিযান চলায়৷ জি এম চিৰ কাৰ্যালয়ত অভিযান চলোৱাৰ পাছত যিটো প্ৰতিষ্ঠানে জাবৰ নিষ্কাশনৰ বাবে ঠিকা লাভ কৰিছিল সেই ডিনচেন গ্ল’বেল ভেন্সাৰৰ কাৰ্যালয়ত পুনৰ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ তদাৰকী কোষে অভিযান চলায়৷ বেলতলাৰ নতুন বজাৰত থকা অস্থায়ী কাৰ্যালয়ত অভিযান চলাই অভিযানকাৰী আৰক্ষীয়ে প্ৰতিষ্ঠানটোৰ স্বত্বাধিকাৰী দীনেশ জয়ছোৱালকো জেৰা কৰে৷ প্ৰতিষ্ঠানটোৰ আন এজন বিষয়াকো জেৰা কৰা হয়৷ এই প্ৰতিষ্ঠানটোৰ নামতে চলিছিল সমগ্ৰ লুণ্ঠন৷ এই প্ৰতিষ্ঠানটোৱে জি এম চিক জাবৰ নিষ্কাশনৰ বাবে গাড়ীৰ যোগান ধৰিছিল৷ 
অভিযানকাৰী আৰক্ষীয়ে যোৱা ডিচেম্বৰ মাহৰ পৰা জি এম চিত দাখিল কৰা সকলো বিলৰ ছফ্‌ট কপি আৰু হাৰ্ড কপি বিচৰাৰ লগতে যিসমূহ গাড়ী জাবৰ কঢ়িওৱাৰ বাবে যোগান ধৰিছিল সকলো গাড়ীৰ নথি-পত্ৰ অভিযানকাৰী দলটোৱে বিচৰা বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ লগতে সকলো গাড়ীৰ স্বত্বাধিকাৰীৰ আৰু যি ফাৰ্মৰ পৰা গাড়ী আনি কামত লগাইছিল সেই ফাৰ্মৰ স্বত্বাধিকাৰীৰ ফ’ন নম্বৰো বিচাৰে৷ ইফালে তদন্ত সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পূৰ্বে ঠিকা প্ৰতিষ্ঠানটোৰ সকলো বিষয়াকে গুৱাহাটী এৰি নাযাবলৈয়ো নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে৷ অভিযানকাৰী দলটোৱে প্ৰতিষ্ঠানটোৰ বহু নথি-পত্ৰ জব্দ কৰাৰ তথ্যও পোৱা গৈছে৷ লক্ষণীয় যে জি এম চিৰ স্বচ্ছতা বিষয়া আছিফ আহমেদে জাবৰ কঢ়িওৱা গাড়ী বৃদ্ধি কৰি কোটি কোটি টকা আত্মসাৎ কৰিছিল৷

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here